Zarządzanie najmem nieruchomości

Zarządzanie najmem nieruchomości to usługa polegająca na kompleksowej obsłudze wynajmu mieszkania, domu czy obiektu komercyjnego. Jako zarządca nieruchomości wyręczam Właścicieli we wszystkich obowiązkach związanych z opieką nad jego nieruchomością. Współpraca z Flat2Rent to gwarancja usługi wykonanej profesjonalnie oraz solidnie. Jest w pełni bezpieczna dla Właścicieli.

Na czym polega obsługa najmu?

Kompleksowa obsługa najmu to usługa kierowana do Właścicieli lokali przeznaczonych pod wynajem. Polega ona na powierzeniu zarządzania apartamentem w ręce osoby, która od tego momentu zajmuje się daną nieruchomością. Jej zadaniem jest przygotowanie mieszkania do wynajęcia, wynajem i opieka nad nim w okresie obowiązywania umowy z Najemcą, zarządzanie i administrowanie nieruchomością w imieniu Właściciela. Dla Właścicieli to przede wszystkim oszczędność czasu, komfort oraz pewność wynajmowania mieszkania sprawdzonemu Najemcy. Zarządzanie najmem to usługa kierowana zarówno do Właścicieli mieszkań nastawionych na najem długoterminowy, jak i średnio oraz krótkoterminowy.

Ile kosztuje obsługa wynajmu mieszkań?

Cennik obsługi wynajmu mieszkań nie jest jednoznaczny. Każda umowa z Właścicielem jest inna i to właśnie w niej zapisana jest kwota za wykonanie kompleksowej usługi. Stawka pobierana przez pełnomocnika wynosi zazwyczaj pomiędzy 15 a 20% przychodu z miesięcznego czynszu za najem nieruchomości. Co bardzo ważne, nie pobieram opłat za mieszkanie, które nie jest wynajmowane. Wynagrodzenie pobieram tylko wtedy, gdy Najemca opłaca comiesięczny czynsz.