Zarządzanie najmem nieruchomości

Zarządzanie najmem nieruchomości to usługa polegająca na kompleksowej obsłudze wynajmu mieszkania, domu czy obiektu komercyjnego. Jako zarządca nieruchomości wyręczamy Właścicieli we wszystkich obowiązkach związanych z opieką nad jego nieruchomością. Współpraca z nami to gwarancja usługi wykonanej profesjonalnie oraz solidnie. Jest w pełni bezpieczna dla Właścicieli.

Na czym polega obsługa najmu?

Kompleksowa obsługa najmu to usługa kierowana do Właścicieli lokali przeznaczonych pod wynajem. Polega ona na powierzeniu zarządzania apartamentem w ręce pełnomocnika, który od tego momentu zajmuje się daną nieruchomością. Jego zadaniem jest przygotowanie mieszkania do wynajęcia, wynajem i opieka nad nim w okresie obowiązywania umowy z Najemcą, zarządzanie i administrowanie nieruchomością w imieniu Właściciela, a także bieżące regulowanie płatności na rzecz wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz dostawców mediów. Dla Właścicieli to przede wszystkim oszczędność czasu, komfort oraz pewność wynajmowania mieszkania sprawdzonemu Najemcy. Zarządzanie najmem to usługa kierowana zarówno do Właścicieli mieszkań nastawionych na najem długoterminowy, jak i średnio oraz krótkoterminowy.

Ile kosztuje obsługa wynajmu mieszkań?

Cennik obsługi wynajmu mieszkań nie jest jednoznaczny. Każda umowa z Właścicielem jest inna i to właśnie w niej zapisana jest kwota za wykonanie kompleksowej usługi. Stawka pobierana przez pełnomocnika wynosi zazwyczaj pomiędzy 8 a 15% przychodu z miesięcznego czynszu za najem nieruchomości. Co bardzo ważne, nie pobieramy opłat za mieszkanie, które nie jest wynajmowane. Wynagrodzenie pobieramy tylko wtedy, gdy Najemca opłaca comiesięczny czynsz.