Po co przygotowywać lokal pod wynajem?

Jeżeli jesteś Właścicielem domu, apartamentu, mieszkania, bądź też obiektu komercyjnego bardzo istotne jest odpowiednie wyposażenie go i dostosowanie do formy najmu. Lokal powinien być atrakcyjny dla przyszłego Najemcy, co oznacza nawiązanie do aktualnych standardów w obszarze funkcjonalności, estetyki, jak i wykończenia. Bieżące remonty nieruchomości sprawiają, że zyskuje ona większe zainteresowanie wśród Najemców, a ceny najmu są adekwatne do oferowanego standardu.

Home staging – jak się do tego zabrać?

Aby home staging był efektywny i przynosił realne korzyści dla Właściciela należy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach, które podniosą atrakcyjność nieruchomości i sprawią, że zyska ona w oczach potencjalnych Najemców. Oto najważniejsze z nich:

  • wysoki standard wykończenia nieruchomości,
  • bieżąca inwestycja w niezbędne remonty oraz skrupulatne odświeżanie lokalu pomiędzy okresami najmu,
  • bieżące sprawdzanie instalacji w celu upewnienia się, że wszystko działa bez zarzutów,
  • zwrócenie uwagi na detale, które mogą ocieplić wnętrze,
  • odpowiednio przemyślany układ pokoi oraz znajdującego się w nich wyposażenia,
  • zainwestowanie w dobrej jakości sprzęt RTV i AGD, który podlega gwarancji,
  • wykończenie lokalu w taki sposób, by odpowiadał każdej grupie potencjalnych najemców, co oznacza przykładowo wymalowanie ścian neutralnymi kolorami.

Wszystkich właścicieli zainteresowanych udostępnieniem swojego lokalu pod wynajem zapraszam do zapoznania się z apartamentami do wynajęcia, które znajdują się w ofercie. Wszystkie przygotowane są z uwzględnieniem zasad home stagingu, dlatego chętnie wybierane są przez Najemców. Odpowiednie przygotowanie nieruchomości do najmu ma na celu przede wszystkim zaprezentowanie lokalu z jak najlepszej strony z korzyścią dla Właściciela oraz Najemcy. Satysfakcja obu stron najmu jest kluczem do sukcesu i długotrwałej współpracy.